Konferencja Bliskości - zdjęcie Instagram Biumi
6 października 13
1 +1

I Konferencja Bliskości

Wczoraj byłam na Konferencji Bliskości, która składała się z czterech części:

Pierwsza pod tytułem: „Noszenie dzieci – różne szkoły, różne techniki, wspólna idea”. Panelistami były: Marta Alabrudzińska, Anna Nogajska, Marta Żurek a prowadziła Marta Sapała. Przedstawiciele różnych technik wiązania chust (Die Trageschule, Akademia Noszenia Dzieci, ClauWi) przedstawiali chusty, jako potęgujące bliskość dziecka z rodzicem.

Druga nosiła tytuł: „Żeby wychować dziecko potrzebna jest cała wioska” – rodzicielstwo bliskości w XXI wieku. Szkoły rodzenia, doule, kluby mam. Panelistami były Joanna Pietrusiewicz, Małgorzata Borecka, Kaja Kojder-Demska oraz Agata Aleksandrowicz (Hafija) dyskusję prowadziła Anna Zdrojewska-Żywiecka.
Wspomniana w tytule wioska to w dzisiejszych czasach najczęściej Internet. Mamy poszukują w nim wsparcia u innych mam dzieci w tym samym wieku.

Agata w trakcie swojego wywiadu przywołała rolę swojego bloga będącym źródłem informacji dla często nie doinformowanych mam na temat karmienia piersią
W sytuacji gdy nie jest wstanie doradzić odsyła swoich czytelników do specjalistów –  Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych.
Często kobiety właśnie od niej dowiadują się o istnieniu takiej osoby.

Głos z sali zabrała położna środowiskowa mówiąc, że kobietom przysługują spotkania z położną w ciąży jak i po porodzie.  Należy wybrać się do poradni i zapytać o położną rodzinną.
Poruszony został aspekt Rodzicielstwa Bliskości czyli spania z dzieckiem i wewnętrzny dylemat rodziców czy rzeczywiście tak można.

Konferencja Bliskości – Zdjęcie Instagram Biumi

Trzecia nosiła tytuł  „Równowaga – zapomniany filar rodzicielstwa bliskości. Więź po powrocie do pracy, organizacja życia rodzinnego w nurcie Attachment Parenting”. W tym panelu głos zabierały Mirella Panek-Owsińska, Anna Pietruszka-Dróźdź, Agnieszka Stein prowadzone przez Justynę Dąbrowską. W tej części przedstawiono zalety co-workingu i rozwiązań wybranych firm, które działają pro rodzinnie, dodając kilka tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego, wypłacając pensję za cały etat przy czym czas pracy jest skrócony bądź część pracy można wykonać zdalnie z domu. Dużym plusem są np. żłobki/przedszkola w miejscach pracy, co pozwala na kontakt z dzieckiem w wolnej chwili w trakcie wykonywanych obowiązkach. Agnieszka Stein podkreśliła, że rodzicielstwo bliskości dotyczy nie tylko małych dzieci, ale też nastolatków. Dzieci wychowane w takim nurcie nie są agresywne, umieją radzić sobie z emocjami.

Czwarta, to goście specjalni William i Marthy Sears: „Attachment Parenting – Rodzicielstwo Bliskości. Od awangardy do mainstreamu.” Opowiadali o tym jak propagują rodzicielstwo bliskości, jakim dla nich wyzwaniem było czwarte dziecko, które okazało się zupełnie inne i bardziej wymagające od poprzedniej trójki. Omawiali filary Rodzicielstwa Bliskości. William podpowiada ojcom jak mogą uspokoić dzieci, gdy zostaną sami. Następnie omówił zalety karmienia piersią i pozytywnym wpływie pokarmu mamy na rozwój mózgu dziecka.

Po wykładzie William i Marthy Sears podpisywali książki.

Konferencja Bliskości 3

Konferencja Bliskości – Zdjęcie Instagram Biumi

 

  1. Bardzo interesuje mnie temat poruszony na Konferencji Bliskości dotyczący spania rodziców z dzieckiem. Czy mogłabym uzyskać więcej informacji na ten temat.


  2. Lubie wracac na ta strone ale musze przyznac ze ciezko bylo ja znalezc w google, byla gdzies na 2 stronie. Przydalo by sie jej pozycjonowanie polecam wpisac w google :
    seo porady
    i na 1 blogu znajdziesz ciekawy i darmowy sposob na podniesienie pozycji w wyszukiwarkachDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Umów się

Popularne tematy

Witajcie! Nie mam pokarmu O masażu Shantala dla niemowląt Ćwiczenia w ciąży Relacja z konferencji Narodzin bez przemocy Karmienie piersią – szacunkiem do natury Szkolenie – Aktywne 9 miesięcy VI Kongres w Poznaniu I Konferencja Bliskości

Zapraszam:

W Warszawie:

Tagi