Aktywne9miesiecy
18 września 13
1 +1

Szkolenie – Aktywne 9 miesięcy

Ten weekend spędziłam na dwudniowym szkoleniu „Aktywne 9 miesięcy”. Miałam przyjemność poznać niezwykłych instruktorów fitness.

Elementem kursu było uczestniczenie w zajęciach dla kobiet ciąży. Przyznam szerze, że jak Kasia Sempolska (autorka Aktywne 9 miesięcy) prowadziła ćwiczenia dla kobiet w ciąży byłam pod wrażeniem aktywności przyszłych mam. Moja opinia może wynikać stąd, że nie ćwiczę regularnie. Natomiast tamte mamy miały bardzo dobrą formę!  Podczas tych zajęć przekonałam się, że jeśli kobieta była aktywna przed ciążą to w ciąży też.

Z kolei Izabela Komosa (położna, instruktorka Aktywne 9 miesięcy) prowadziła zajęcia w innym stylu troszkę spokojniej z elementami jogi, pilates. Zwracała uwagę na maluszka w brzuszku. Podobało mi się jak prowadziła zajęcia.

Bardzo zachęcam przyszłe mamy do aktywności w ciąży, a potem po porodzie 🙂

Oprócz ćwiczeń były wykłady o ciąży, porodzie i połogu, które prowadziła Anna Durka.  Było to dla mnie idealne powtórzenie ze studiów. Poza tym opowiadała tak ciekawie, że bardzo miło jej się słuchało. Kasia Sempolska mówiła o aktywności kobiet w ciąży i po porodzie.

Dlaczego warto podjąć aktywność w ciąży oraz po porodzie?
– Ćwicząc w ciąży stymulujemy układ nerwowy maluszka;
– Zyskujemy lepsze samopoczucie;
– Zmniejszamy lęk przed porodem;
– Zwiększamy świadomość własnego ciała;
– Szybciej wracamy do formy po porodzie;
– Stymulujemy laktację.

Instagram - Biumi

Instagram – Biumi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Umów się

Popularne tematy

Witajcie! Nie mam pokarmu O masażu Shantala dla niemowląt Ćwiczenia w ciąży Relacja z konferencji Narodzin bez przemocy Karmienie piersią – szacunkiem do natury Szkolenie – Aktywne 9 miesięcy VI Kongres w Poznaniu I Konferencja Bliskości

Zapraszam:

W Warszawie:

Tagi